Marcin Korcz to charyzmatyczny aktor filmowy i teatralny. Jest znany z ról teatralnych, seriali np.: „Rodzina zastępcza”, „O mnie się nie martw”, filmów „Miasto 44”. Jego popularność z pewnością podniósł udział w popularnym show „Taniec z gwiazdami:

Kiedy poczuł artystyczne powołanie?

Ilość do aktorstwa narodziła się w liceum. Jego nauczycielka języka polskiego uwielbiała szkolne wycieczki do teatru i tą pasją zaraziła wielu swoich uczniów – w te sidła wpadł również Marcin Korcz. On sam bardzo pozytywnie wspomina szkolę i pedagogów czym różni się od wielu swoich kolegów po fachu, którzy aktorstwem zajęli się niejako na złość otoczeniu, które w nich nie wierzyło.

Wieczny optymista

Niepoprawny optymizm pozwolił mu wziąć udział w naborze do Studia Aktorskiego chociaż nie miał żadnego przygotowania ani doświadczenia. Występował tam przez dwa lata i przygotowywał się do studiów, które ukończył z wyróżnieniem. Pogodna natura nie opuszcza go nawet w trakcie pandemii koronawirusa – nie narzeka na mniej pracy ale cieszy się, że może odpocząć i nadrobić zaległości filmowe i serialowe. U niego szklanka jest zawsze do połowy pełna!

Dziewczyna

Aktor w wywiadach i na profilach społecznościowych dzieli się głównie informacjami o swojej pracy. Marcin Korcz zręcznie lawiruje między pytaniami o życie prywatne a robi to tak skutecznie, że do dziś nie wiadomo czy serce aktora jest wolne czy zajęte.