Paweł Wilczak to bezpardonowy aktor o charakterystycznej aparycji z talentem zarówno komediowym, jak i dramatycznym. Przez kolegów nazywany „trudnym w relacjach”. On sam uważa jednak, że ma tylko własne zdanie, a tacy ludzie w Polsce nie są poważani. Co wiemy o jego życiu?


Zakochany bez pamięci – w kinie.

Sam siebie nazywa „kinolem”, którym był już od wczesnych lat. Kochał filmy, od kiedy pamięta, a zamiast na boisku z kolegami to prędzej można go było znaleźć w kinie. Czasem chodził dwa razy z rzędu na ten sam seans, bo znajdował tam świat, który był dużo lepszy niż ten, w którym żył. Obsesja przerodziła się w pasję a pasja w zawód, którym zaraża miłością do filmów kolejne pokolenia.


Związki i relacje

Związany jest od 2018 roku z aktorką Joanną Brodzik, wspólnie opiekują się dwójką synów. Mimo że życie pary toczy się wokół szołbinesu i przemysłu filmowego, występowali nawet wspólnie i w różnych projektach artystycznych i komercyjnych np. reklama internetu gdzie u jego boku pojawili się nawet synowie, to oboje skutecznie oddzielają życie prywatne od zawodowego. Nie udzielają wywiadów, nie dają się sprowokować różnego rodzaju plotkom sugerującym koniec ich relacji. Dbałość Wilczaka o prywatność jest godna podziwu.