Jeśli nie wiesz, czym jest VSCO oraz kim jest VSCO girl, to jest to wyraźny znak, że nie jesteśmy z trendami na bieżąco, a już szczególnie z tymi w mediach społecznościowych. Obecnie każda z nastolatek aspiruje do tego, aby być prawdziwą VSCO girl, ponieważ jest to obecnie najmodniejszy trend, który króluje wśród tak zwanej generacji Z, a więc osób urodzonych pod koniec dziewięćdziesiątych lat.

Obowiązkowe atrybuty

Nazwa VSCO girl wzięła się bezpośrednio od aplikacji, która służyła przerabianiu zdjęć. Kim jest zatem typowa VSCO girl? Na pewno możemy ją rozpoznać po kilku obowiązkowych atrybutach. Jest to na pewno plecak marki Fjallraven, buty Vans lub Birkenstock czy też bidon hydroflask. Co więcej VSCO girl nosi ubrania oversize’owe. Są to najczęściej luźne t-shirty czy też bluzy w połączeniu z bardzo krótkimi szortami. Dziewczyny te mają także długie włosy, a na nadgarstku koniecznie gumki do włosów w typie scrunchie.

Minimalizm i naturalna pielęgnacja

Musimy wiedzieć, że VSCO girl stawia w makijażu na minimalizm. Co więcej stawia na pielęgnację naturalną. Jej wzorem jest styl z lat dziewięćdziesiątych. Swoją sypialnię najchętniej zdobi zdjęciami, które są wykonane Instaxem. Uwielbia także takie dodatki jak chociażby chokery, bransoletki i naszyjniki ze sznurków, jak i także z muszelek. Posiada także obowiązkowo konto na portalach społecznościowych. Podstawą jest Instagram, ale nie możemy zapomnieć także o Tik-Toku. Jest to wręcz dla dziewczyn tych obowiązkowe. Każda z nich prowadzi wzorowo media społecznościowe.