Aperol to napój orzeźwiający, który produkowany jest od roku 1919 we Włoszech. Zawiera 11% alkoholu. Większość osób kojarzy nazwę Aperol Spritz – to niezwykły drink, który łączy w sobie włoski Aperol z wodą gazowaną oraz lodem. Jest on idealny na upalne dni, a jego orzeźwiający smak sprawia, że chętnie sięgamy po niego nie tylko latem.

Aperol — drink

Twórcą Aperolu jest Luigi Aperol. Aperol jest mieszanką wódki, soku z pomarańczy i aromatycznych ziół. Jest to drink o łagodnym smaku i pięknym, czerwonym kolorze. Aperol często pije się na koniec posiłku, jako aperitif. Jak przyrządzić Aperol?

Najprościej można go wprawić w ruch shakerze. Potrzebujemy do tego:

  • 50 ml Aaperolu
  • 25 ml wódki
  • lód

Wszystkie składniki umieszczamy w shakerze, dokładnie mieszamy i przeciskamy do szklanki. Dekorujemy plasterkiem cytryny.

Z czym pić Aperol?

Aperol to aperitif, który idealnie gasi pragnienie, ale też świetnie smakuje w towarzystwie przekąsek. Jak go pić? Najczęściej Aperol podawany jest ze szklanką lodu, ale można go też dodawać do drinków. Najpopularniejszymi drinkami z Aperolem są Aperol Spritz oraz Aperol Soda.

Aperol Spritz:

Do szklanki wypełnionej lodem wlewamy 3/4 szklanki wody oraz 3/4 szklanki wódki. Do szklanki dodajemy łyżeczkę Aperolu. Całość dokładnie mieszamy i podajemy.

Aperol Soda:

Do szklanki wypełnionej lodem dodajemy łyżeczkę Aperolu. Całość dokładnie mieszamy i podajemy.

Aperol — cena

Cena Aperolu waha się w zależności od jego pochodzenia. Najpopularniejsza marka Aperolu, Aperol, jest produkowana przez firmę Campari.