Tetralysal opinie zachęcają nas do stosowania tego leku. Jest to lek, który stosuje się w dermatologii oraz wenerylogii. Przyjmujemy go w zapobieganiu oraz także leczeniu trądziku, jak i także towarzyszących mu stanów zapalnych. Tetralysal to antybiotyk, który ma bakteriostatyczne działanie. Preparat w aptece możemy jedynie zakupić na receptę.

Wskazania i dawkowanie

Tetralysal opinie zachęcają nas do zastosowania tego właśnie leku. Jednak w pierwszej kolejności musimy się zapoznać ze wszelkimi wskazaniami do ich stosowania. Na pewno Tetralysal kupimy jedynie na receptę. Lek ten występuje w postaci twardych kapsułek. Stosowany jest w leczeniu pospolitego trądziku o średnim oraz dużym nasileniu oraz trądziku różowatego. Limecyklina jest substancją czynną tegoż leku.

Dawkowanie jest zależne od konkretnych dolegliwości. Jeśli zależy nam na leczeniu długotrwałym trądziku pospolitego, to leczenie będzie trwało przez dwanaście tygodni. Wówczas dawka wynosi 300 miligramów na dobę. W przypadku trądziku różowatego zaleca się dawkę 600 miligramów na dobę przez pierwsze dziesięć dni, następnie jest to dawka 300 miligramów na dobę przez trzech do maksymalnie sześciu miesięcy.

Przeciwwskazania do stosowania leku Tetralysal

Na pewno przeciwwskazaniem do stosowania leku o nazwie Tetralysal jest nadwrażliwość na pewien składnik preparatu lub też na inne antybiotyki należące do grupy tetracyklin, a do tego skojarzenie go z retinoidami, które są stosowane ogólnie. Dzieci poniżej dwunastego roku życia także nie mogą zażywać tego leku. Na sam koniec dodajmy, że kobiety w ciąży oraz karmiące piersią także nie mogą leku tego zażywać.