Gdy czeka nas wyjście w bordowej sukience, to szczególnie powinnyśmy zastanowić się nad makijażem. Makijaż do bordowej sukienki może być różny, ale na pewno powinnyśmy się skupić na ustach.

Elegancja sama w sobie

Musimy przyznać, że bordowe ubrania prezentują się niesamowicie elegancko. Jest w nich coś tajemniczego oraz nawet magicznego. Z tego właśnie powodu widzimy sukienki w kolorze bordowym niezmiernie często na scenie. Zatem jaki makijaż do bordowej sukienki wybrać? Na pewno powinien on współgrać z naszym typem urody.

Jeśli mamy cerę jasną i brzoskwiniową, a do tego blond włosy i zielone czy też piwne oczy, to mamy ciepły typ urody. Wówczas w makijażu należy postawić na takie kolory jak odcienie wpadające w fiolet, granat, turkus, złoty, oliwkowy, łososiowy czy też złoty. Na usta z kolei wybierajmy pomadki brzoskwiniowe oraz ceglane. Jak ognia unikajmy wiśniowej czerwieni, lodowego błękitu oraz fuksji.

Chłody typ urody

Z kolei kobiety o chłodnym typie urody wyróżniają się porcelanową oraz lekko zaróżowioną cerą. Kobiety te mają czarne czy też czekoladowe włosy oraz piwne czy też niebieskie oczy. Gdy mamy chłodny typ urody, to najkorzystniejsze będą dla nas kolory, które podkreślają nasze rysy twarzy. Są to odcienie fioletu, mocny róż, bordo czy też brąz. Pomadki, które pasują do naszego typu urody to te w karminowej czerwieni czy też oberżynie. Unikajmy ciepłych barw, które z naszą urodą kontrastują. Mowa tutaj o jasnych brązach czy też pomarańczy.

Na pewno sugerując się powyższym zdecydujemy się na przepiękny makijaż.